Vitality T20 Blast Broadcast, Live Stream, Schedule, Fixtures, Squads for 2019.

The Famous English Vitality T20 Blast league is going to kick off from today. Here are the complete Vitality T20 Blast Broadcast and Live Stream details along with Schedule, Fixture, Teams and latest squads updates.

Vitality Blast T20 Live Broadcasting TV Channels Live Streaming

T20 Blast 2019 Broadcasting Channels:

RegionChannel
IndiaSony Six, Sony Six HD
PakistanTen Sports
UKSky Sports
AustraliaFox Sports
South AfricaSuperSport
CanadaATN Cricket Plus
USAWillow TV
MalaysiaAstro Cricket HD
UAE & MENAOSN sports cricket HD
SingaporeSony Network

Vitality T20 Blast 2019 Live Streaming Links:

There are many apps currently available right now which helps in streaming Live T20 Blast 2019 Matches. All these apps are third party free to use apps. You can download them from the given links below.

  • TeaTV Box Apk
  • TVTap Apk
  • Swift Streamz
  • Live NetTV

You can download these apps from different sites.

T20 Blast 2019 Teams:

There are total of 18 teams participating in this year’s Vitality T20 Blast 2019. The teams are then separated into two pools of 9 teams each. The pool names are:

Pool A: North Division 

Pool B: South Division

North DivisionSouth Division
DerbyshireEssex
DurhamGlamorgan
LancashireGloucestershire
LeicestershireHampshire
NorthamptonshireKent
NottinghamshireMiddlesex
WarwickshireSomerset
WorcestershireSurrey
YorkshireSussex

Vitality T20 Blast Team Squads / Players:

Here are the detailed Players of each team or the Team Squads for this years T20 Blast 2019.

Sussex

  • Luke Wright (c)
  • Jofra Archer
  • Will Beer
  • Danny Briggs
  • Tom Bruce
  • Michael Burgess
  • Laurie Evans
  • George Garton
  • Rashid Khan
  • Delray Rawlins
  • Ollie Robinson
  • Phil Salt
  • David Wiese.

 

Middlesex

  • Dawid Malan (c)
  • George Scott
  • Dwayne Bravo
  • Hilton Cartwright
  • Stevie Eskinazi
  • James Fuller
  • Nick Gubbins
  • James Harris
  • Tom Helm
  • Ravi Patel
  • John Simpson
  • Nathan Sowter
  • Paul Stirling.

 

Somerset

  • Lewis Gregory (c)
  • Tom Abell
  • Corey Anderson
  • Dominic Bess
  • Josh Davey
  • Steven Davies
  • Ben Green
  • Jamie Overton
  • James Hildreth
  • Johann Myburgh
  • Peter Trego
  • Roelof van der Merwe
  • Max Waller
  • Babar Azam

 

Nottinghamshire

  • Dan Christian (c)
  • Jake Libby
  • Chris Nash
  • Steven Mullaney
  • Riki Wessels
  • Harry Gurney
  • Luke Fletcher
  • Matt Carter
  • Samit Patel
  • Tom Moores
  • Ish Sodhi
  • Billy Root

Vitality Blast T20 Live Broadcasting Channels

Warwickshire
Colin de Grandhomme, Ian Bell, Sam Hain, Jeetan Patel, Grant Elliot (c), Dominic Sibley, Tim Ambrose, Boyd Rankin, Olly Stone, Josh Poysden, Adam Hose, Will Rhodes, Oliver Hannon-Dalby.

Durham
Tom Latham (c), Graham Clark, James Weighell, Ben Stokes, Paul Collingwood, Will Smith, Gareth Harte, Nathan Rimmington, Stuart Poynter, Ryan Pringle, Barry McCarthy, Chris Rushworth, Imran Tahir, Ben Whitehead.

Northamptonshire
Alex Wakely (c), Nathan Buck, Seekkuge Prasanna, Joshua Cobb, Steven Crook, Ben Duckett, Brett Hutton, Rory Kleinveldt, Richard Levi, Ben Sanderson, Charlie Thurston, Ricardo Vasconcelos, Graeme White.

Lancashire
Liam Livingstone (c), Karl Brown, Arron Lilley, Jordan Clark, James Faulkner, Steven Croft, Alex Davies, Keaton Jennings, Toby Lester, Joe Mennie, Graham Onions, Matthew Parkinson, Stephen Parry, Dane Vilas.

Derbyshire
Gary Wilson (c), Ben Slater, Matthew Critchley, Matt McKiernan, Callum MacLeod, Wayne Madsen, Alex Hughes, Daryn Smit, Anuj Dal, Wahab Riaz, Hardus Viljoen, Lockie Ferguson, Safyaan Sharif, Ravi Rampaul.

Leicestershire
Colin Ackermann (c), Mohammad Abbas, Lewis Hill, Zak Chappell, Mark Cosgrove, Cameron Delport, Mohammad Nabi, Neil Dexter, Gavin Griffiths, Paul Horton, Callum Parkinson, Ben Raine, Rob Sayer, Tom Wells.

Yorkshire
Steven Patterson (c), Gary Ballance, Matthew Fisher, Harry Brook, Tom Kohler-Cadmore, Adam Lyth, Jonathan Tattersall, Tim Bresnan, Jack Leaning, Azeem Rafiq, Jack Brooks, Ben Coad, Josh Shaw.

Worcestershire
Brett D’ Oliveira (c), Martin Guptill, Joe Clarke, Callum Ferguson, Daryl Mitchell, Ben Cox, Dillon Pennington, Ross Whiteley, Ed Barnard, Luke Wood, Patrick Browne, George Rhodes, Andy Carter.

Surrey
Jade Dernbach (c), Gareth Batty, Ryan Patel, Scott Borthwick, Rory Burns, Rikki Clarke, Matt Dunn, Ben Foakes, Will Jacks, Morne Morkel, Mathew Pillans, Ollie Pope, Jamie Smith, Freddie van den Bergh.

Glamorgan
Colin Ingram (c), Andrew Salter, Kiran Carlson, Graham Wagg, Craig Meschede, David Lloyd, Usman Khawaja, Lukas Carey, Timm van der Gugten, Shaun Marsh/Fakhar Zaman, Chris Cooke, Michael Hogan, Aneurin Donald, Ruaidhri Smith.

Kent
Sam Billings (c), Daniel Bell-Drummond, Adam Milne, Alex Blake, Carlos Brathwaite, Joe Denly, Calum Haggett, Sean Dickson, Heino Kuhn, Harry Podmore, Imran Qayyum, Ivan Thomas.

Gloucestershire
Michael Klinger (c), Miles Hammond, George Hankins, Benny Howell, Ian Cockbain, Jack Taylor, Ryan Higgins, Chris Liddle, Graeme van Buuren, Gareth Roderick, Thisara Perera, David Payne, Liam Norwell, Matt Taylor, Thomas Smith.

Essex
Ryan Ten Doeschate (c), Adam Wheater, Ravi Bopara, Varun Chopra, Matt Coles, Sa Cook, Simon Harmer, Dan Lawrence, Jamie Porter, Matt Quinn, Neil Wagner, Tom Westley, Ashar Zaidi, Adam Zampa

Hampshire
James Vince (c), Colin Munro, Lewis McManus, Sean Ervine, Chris Wood, Rilee Rossouw, Sam Northeast, Joe Weatherley, Gareth Berg, Ryan Stevenson, Liam Dawson, Kyle Abbott, Tom Alsop, Mujeeb Ur Rahman

Vitality T20 Blast Schedule / Fixtures 2019:

Jul 18, Thu

Middlesex vs Essex, South Group

Lord’s, London

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Nottinghamshire vs Worcestershire, North Group

Trent Bridge, Nottingham

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Glamorgan vs Somerset, South Group

Sophia Gardens, Cardiff

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Jul 19, Fri

Worcestershire vs Warwickshire, North Group

New Road, Worcester

9:30 PM

04:30 PM GMT / 05:30 PM LOCAL

Gloucestershire vs Glamorgan, South Group

College Ground, Cheltenham

9:30 PM

04:30 PM GMT / 05:30 PM LOCAL

Durham vs Northamptonshire, North Group

Riverside Ground, Chester-le-Street

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Essex vs Surrey, South Group

County Ground, Chelmsford

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Hampshire vs Sussex, South Group

County Ground, Southampton

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Yorkshire vs Nottinghamshire, North Group

Headingley, Leeds

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Leicestershire vs Lancashire, North Group
Grace Road, Leicester

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Jul 20, Sat

Derbyshire vs Yorkshire, North Group

Queen’s Park, Chesterfield

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

Kent vs Somerset, South Group

St Lawrence Ground, Canterbury

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Jul 21, Sun

Lancashire vs Durham, North Group

Emirates Old Trafford, Manchester

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

Warwickshire vs Leicestershire, North Group

Edgbaston, Birmingham

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

Hampshire vs Kent, South Group

The Rose Bowl, Southampton

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
Jul 23, Tue

Warwickshire vs Derbyshire, North Group

Edgbaston, Birmingham

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Leicestershire vs Yorkshire, North Group

Grace Road, Leicester

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Surrey vs Middlesex, South Group

Kennington Oval, London

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Jul 24, Wed

Sussex vs Hampshire, South Group

County Ground, Hove

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Nottinghamshire vs Northamptonshire, North Group

Trent Bridge, Nottingham

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Jul 25, Thu

Gloucestershire vs Middlesex, South Group

College Ground, Cheltenham

9:30 PM

04:30 PM GMT / 05:30 PM LOCAL

Yorkshire vs Lancashire, North Group

Headingley, Leeds

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Surrey vs Glamorgan, South Group

Kennington Oval, London

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Jul 26, Fri

Northamptonshire vs Warwickshire, North Group

County Ground, Northampton

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Somerset vs Hampshire, South Group

The Cooper Associates County Ground, Taunton

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Leicestershire vs Durham, North Group

Grace Road, Leicester

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Lancashire vs Worcestershire, North Group

Emirates Old Trafford, Manchester

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Kent vs Essex, South Group

St Lawrence Ground, Canterbury

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Derbyshire vs Nottinghamshire, North Group

County Ground, Derby

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Sussex vs Surrey, South Group

County Ground, Hove

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Glamorgan vs Middlesex, South Group

Sophia Gardens, Cardiff

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Jul 27, Sat

Nottinghamshire vs Leicestershire, North Group

Trent Bridge, Nottingham

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

Essex vs Gloucestershire, South Group

County Ground, Chelmsford

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Jul 28, Sun

Worcestershire vs Durham, North Group

New Road, Worcester

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

Somerset vs Sussex, South Group

The Cooper Associates County Ground, Taunton

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

Derbyshire vs Lancashire, North Group

County Ground, Derby

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

Northamptonshire vs Yorkshire, North Group

County Ground, Northampton

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
Jul 30, Tue

Surrey vs Kent, South Group

Kennington Oval, London

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Jul 31, Wed

Worcestershire vs Derbyshire, North Group

New Road, Worcester

9:30 PM

04:30 PM GMT / 05:30 PM LOCAL

Durham vs Leicestershire, North Group

Riverside Ground, Chester-le-Street

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Aug 01, Thu

Essex vs Hampshire, South Group

County Ground, Chelmsford

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Middlesex vs Kent, South Group

Lord’s, London

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Glamorgan vs Gloucestershire, South Group

Sophia Gardens, Cardiff

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
ki9“

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Nottinghamshire vs Warwickshire, North Group

Trent Bridge, Nottingham

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Aug 03, Sat

Lancashire vs Nottinghamshire, North Group

Emirates Old Trafford, Manchester

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Aug 04, Sun

Kent vs Hampshire, South Group

Kent County Cricket Ground, Beckenham

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

Middlesex vs Somerset, South Group

Old Deer Park, Richmond

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

Gloucestershire vs Sussex, South Group

County Ground, Bristol

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

Yorkshire vs Warwickshire, North Group

Headingley, Leeds

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

Worcestershire vs Leicestershire, North Group

New Road, Worcester

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
Aug 06, Tue

Sussex vs Glamorgan, South Group

County Ground, Hove

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Aug 07, Wed

Gloucestershire vs Kent, South Group

County Ground, Bristol

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Essex vs Somerset, South Group

County Ground, Chelmsford

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Northamptonshire vs Durham, North Group

County Ground, Northampton

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Leicestershire vs Warwickshire, North Group

Grace Road, Leicester

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Aug 08, Thu

Middlesex vs Surrey, South Group

Lord’s, London

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Aug 09, Fri

Lancashire vs Yorkshire, North Group

Emirates Old Trafford, Manchester

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Derbyshire vs Durham, North Group

County Ground, Derby

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Glamorgan vs Essex, South Group

Sophia Gardens, Cardiff

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Hampshire vs Somerset, South Group

County Ground, Southampton

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Surrey vs Gloucestershire, South Group

Kennington Oval, London

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Sussex vs Middlesex, South Group

County Ground, Hove

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Warwickshire vs Nottinghamshire, North Group

Edgbaston, Birmingham

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Leicestershire vs Northamptonshire, North Group

Grace Road, Leicester

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Aug 10, Sat

Somerset vs Kent, South Group

The Cooper Associates County Ground, Taunton

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Aug 11, Sun

Durham vs Nottinghamshire, North Group

Riverside Ground, Chester-le-Street

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

Worcestershire vs Northamptonshire, North Group

New Road, Worcester

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

Warwickshire vs Lancashire, North Group

Edgbaston, Birmingham

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

Middlesex vs Gloucestershire, South Group

TBC, TBC

6:30 PM

01:30 PM GMT / 07:00 PM LOCAL

Glamorgan vs Surrey, South Group

Sophia Gardens, Cardiff

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

Yorkshire vs Derbyshire, North Group

Headingley, Leeds

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
Aug 13, Tue

Gloucestershire vs Hampshire, South Group

County Ground, Bristol

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Derbyshire vs Worcestershire, North Group

County Ground, Derby

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Aug 14, Wed

Essex vs Middlesex, South Group

County Ground, Chelmsford

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Kent vs Glamorgan, South Group

St Lawrence Ground, Canterbury

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Northamptonshire vs Lancashire, North Group

County Ground, Northampton

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Aug 15, Thu

Durham vs Worcestershire, North Group

Riverside Ground, Chester-le-Street

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Surrey vs Sussex, South Group

Kennington Oval, London

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Derbyshire vs Leicestershire, North Group

County Ground, Derby

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Aug 16, Fri

Somerset vs Gloucestershire, South Group

The Cooper Associates County Ground, Taunton

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Yorkshire vs Durham, North Group

Headingley, Leeds

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Nottinghamshire vs Derbyshire, North Group

Trent Bridge, Nottingham

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Northamptonshire vs Leicestershire, North Group

County Ground, Northampton

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Lancashire vs Warwickshire, North Group

Emirates Old Trafford, Manchester

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Kent vs Sussex, South Group

St Lawrence Ground, Canterbury

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Hampshire vs Surrey, South Group

The Rose Bowl, Southampton

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Essex vs Glamorgan, South Group

County Ground, Chelmsford

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Aug 22, Thu

Sussex vs Essex, South Group

County Ground, Hove

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Middlesex vs Hampshire, South Group

Lord’s, London

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Aug 23, Fri

Leicestershire vs Nottinghamshire, North Group

Grace Road, Leicester

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Gloucestershire vs Somerset, South Group

County Ground, Bristol

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Kent vs Surrey, South Group

St Lawrence Ground, Canterbury

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Durham vs Yorkshire, North Group

Riverside Ground, Chester-le-Street

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Warwickshire vs Worcestershire, North Group

Edgbaston, Birmingham

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Derbyshire vs Northamptonshire, North Group

County Ground, Derby

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Aug 24, Sat

Middlesex vs Sussex, South Group

Uxbridge Cricket Club Ground, Uxbridge

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

Somerset vs Glamorgan, South Group

The Cooper Associates County Ground, Taunton

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Aug 25, Sun

Leicestershire vs Derbyshire, North Group

Grace Road, Leicester

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

Hampshire vs Essex, South Group

The Rose Bowl, Southampton

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

Worcestershire vs Lancashire, North Group

New Road, Worcester

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

Warwickshire vs Northamptonshire, North Group

Edgbaston, Birmingham

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

Nottinghamshire vs Yorkshire, North Group

Trent Bridge, Nottingham

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
Aug 26, Mon

Glamorgan vs Sussex, South Group

Sophia Gardens, Cardiff

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

Lancashire vs Derbyshire, North Group

Emirates Old Trafford, Manchester

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
Aug 27, Tue

Surrey vs Somerset, South Group

Kennington Oval, London

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Durham vs Warwickshire, North Group

Riverside Ground, Chester-le-Street

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Aug 28, Wed

Worcestershire vs Nottinghamshire, North Group

New Road, Worcester

9:30 PM

04:30 PM GMT / 05:30 PM LOCAL
Aug 29, Thu

Kent vs Gloucestershire, South Group

St Lawrence Ground, Canterbury

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Surrey vs Essex, South Group

Kennington Oval, London

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Yorkshire vs Northamptonshire, North Group

Headingley, Leeds

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Hampshire vs Middlesex, South Group

The Rose Bowl, Southampton

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Aug 30, Fri

Glamorgan vs Hampshire, South Group

Sophia Gardens, Cardiff

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Nottinghamshire vs Durham, North Group

Trent Bridge, Nottingham

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Lancashire vs Leicestershire, North Group

Emirates Old Trafford, Manchester

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Somerset vs Middlesex, South Group

The Cooper Associates County Ground, Taunton

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Sussex vs Gloucestershire, South Group

County Ground, Hove

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Warwickshire vs Yorkshire, North Group

Edgbaston, Birmingham

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Essex vs Kent, South Group

County Ground, Chelmsford

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

Northamptonshire vs Worcestershire, North Group

County Ground, Northampton

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
Sep 04, Wed

TBC vs TBC, 1st Quarter-Final

TBC, TBC

10:30 PM

05:30 PM GMT / 11:00 PM LOCAL
Sep 05, Thu

TBC vs TBC, 2nd Quarter-Final

TBC, TBC

10:30 PM

05:30 PM GMT / 11:00 PM LOCAL
Sep 06, Fri

TBC vs TBC, 3rd Quarter-Final

TBC, TBC

10:30 PM

05:30 PM GMT / 11:00 PM LOCAL
Sep 07, Sat

TBC vs TBC, 4th Quarter-Final

TBC, TBC

10:30 PM

05:30 PM GMT / 11:00 PM LOCAL
Sep 21, Sat

TBC vs TBC, 1st Semi-Final

Edgbaston, Birmingham

3:00 PM

10:00 AM GMT / 11:00 AM LOCAL

TBC vs TBC, 2nd Semi-Final

Edgbaston, Birmingham

6:30 PM

01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

TBC vs TBC, Final

Edgbaston, Birmingham

10:30 PM

05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL.
More news regarding Vitality English T20 Blast league will be uploaded here.
Also Read:

Be the first to comment

Leave a Reply